Get Adobe Flash player

Masa krytyczna

Rozwój osobisty zawsze wymagał wytrwałości i wiary!

Masa krytyczna to taki moment w Twoim życiu gdzie dochodzisz do konkluzji, że to już koniec, nie dajesz rady, wymiękasz, jest Ci źle, i chcesz się poddać.

Sam to znam, bo nieraz też tak miałem, że chciałem już dać sobie spokój z e-biznesem i rozwojem osobistym, nawet stwierdziłem kiedyś, że to, czego uczę absolutnie nie działa.

Ale to było tylko złudzenie, obraz pozornej porażki, ja wiedziałem o tym, że sukces musi przyjść, ale na drodze będzie wiele przeciwności w tym i wizje pozornych porażek.

Niestety wielu ludzi poddaje się właśnie w tym momencie stwierdzając, że nie nadają się do odnoszenia sukcesów, co jest absolutną bzdurą, bo każdy może odnieść sukces a jest on w największej mierze wynikiem ludzkiej wytrwałości w dążeniu do celu.

Najciekawszą jednak sprawą jest fakt, że zwykle wystarczy kilka dni i nagle z porażki wyłania się sukces, osobiście doświadczyłem w życiu takich sytuacji, więc postanowiłem, że teraz zawsze będę wytrwale działał tak, aby osiągnąć sukces, nie zważając na porażki, które są tylko pozorami.

Porażka może być pozorem, jeśli takie jest Twoje przekonanie, ta zasada działa tylko wtedy, jeżeli wierzysz, że Twoje kłopoty są tylko przejściowe i wkrótce obrócą się w sukcesy.

To jest właśnie masa krytyczna, ludzie, którzy są pełni wiary we własne siły przetrwają najtrudniejsze momenty i uda im się zrealizować to, co zaplanowali, ludzie, którzy dają się zwieść pozornym porażką nigdy nie przekroczą masy krytycznej i zawsze będą przegrywać, bo ilekroć na ich drodze pojawi się „duży problem” poddadzą się i okażą bezradność.

Gdy tylko uda Ci się przekroczyć masę krytyczną będziesz zdziwiony jak bardzo Twoje życie uprości się, dawne problemy przestaną istnieć, sam przekonałem się już o tym, że wytrwałość w działaniu zawsze się opłaca, ale nigdy nie osiągniesz rezultatów, jeżeli nie podejmiesz działań, po podjęciu działań na drodze pojawią się przejściowe problemy, ale gdy tylko wykażesz się wytrwałością i cierpliwością wkrótce okazuje się, że sukces jest już w twoich rękach. Na koniec podam Ci prosty wzór, który zobrazuje Ci jak to prawo działa w praktyce:

(DZIAŁANIE + CZAS + WYTRWAŁOŚĆ + ZAANGAŻOWANIE +

WIEDZA + WIARA) – (PORAŻKI I KŁOPOTY) = PEŁEN SUKCES

Zobacz jak łatwo można nakręcić
swoją spiralę bogactwa!

One Response to “Masa krytyczna”

  • Najtrudniej jest z wytrwałością i konsekwencją postanowień. Dzień w dzień tyle jest zamieszania z tą codziennością właśnie, że człowiek zapomina o założeniach dnia poprzedniego, tak skrupulatnie obmyślonych podczas prasowania sterty dziecięcych ubrań. Sęk w tym, że dzisiaj nie ma już prasowania ale zajęcia pochłaniające totalnie uwagę i czas. W czasie studiów, gdy człowiek jest wolny od zobowiązań wychowawczych może zaplanować sobie systematyczne wykonywanie obowiązków, ale w momencie gdy posiada się dzieciaki w różnym wieku i każde z nich wymaga uwagi i zainteresowania na ich poziomie emocjonalnym, człowiek nie może przewidzieć lawinowych, postępujących po sobie wydażeń gdy odmówi im osobistej obecności. Przeczytałam nie dawno takie stwierdzenie:”…jeśli mama będzie szczęśliwa, to wszyscy wokół też będą…” Pragnę być szczęśliwa jak każdy, tylko nie mam na to czasu ani siły. To co kiedyś mnie inspirowało i pociągało, dzisiaj odbiera mi całą energię. Jestem znudzona moim życiem i nie pomogą tu ani krótkie ani długie wakacje. Zatrzymałam się w jakimś punkcie rozwoju a chciałabym się nadal spełniać i cieszyć życiem. Nie bardzo wiem jak to wszystko pogodzić, ale wiem, że dłużej tak nie dam rady. Chcę zmiany siebie, chcę być tym kim chcę być, a kim nie jestem. Jestem tu nie tylko dlatego, że chcę się zmienić ale przede wszystkim dlatego, że potrzebuję podpowiedzi ambitnych ludzi, którzy nie chcą, tak jak ja zginąć gdzieś w tłumie.

Wpisz poniżej swojego e-maila, aby otrzymać darmowy produkt!


Cemis.pl on Facebook